Пятница, 26.04.2024, 16:59
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная » Статьи » Мои статьи

30.08.2011

Кононенко В.П. Особливості формування системи безоплатної правової допомоги у Великій Британії, США та Ізраїлі / В.П. Кононенко // Адвокат. – 2007. – № 3. – С. 29-33.

 

24-27 січня 2007 р. у місті Челтенхэм, Великобританія відбувся регіональний семінар з питань  суспільного захисту, що був організований Правовою ініціативою відкритого суспільства в співробітництві зі Службою суспільних захисників, Комісією з юридичних послуг Англії й Уельсу. Рух до всебічних моделей захисту у Сполучених Штатах засновано на усвідомленні насущних життєвих проблем незаможних клієнтів. З огляду на те, що серед бідних обвинувачуваних по кримінальних справах широко поширені наркоманія, убогість і бездомность, а також з огляду на високий рівень рецидивізму, стає ясно, що одні тільки каральні міри є недостатньою відповіддю в контексті карного правосуддя. Число ув'язнених в американських тюрмах подвоїлося, а потім ще раз подвоїлося, дійшовши до майже немислимого показника в два мільйони осіб, а традиційне уявлення про те, що робота захисту повинна стосуватися тільки кримінальної справи, залишалося незмінним. По всій країні, незалежно від того, хто забезпечував юридичне представництво – громадські адвокати в рамках інституціональної системи чи приватні адвокати, обсяг послуг, пропонованих незаможним клієнтам, обмежувався винятково захистом і консультуванням клієнтів щодо пред'явлених їм обвинувачень у вчиненні кримінальних злочинів. Таким чином, традиційний підхід до захисту обмежується тільки конкретною справою і конкретним процесом, і в ньому мало уваги приділяється соціальній роботі, психологічним потребам клієнта, чи іншим наявним у нього юридичним проблемам (наприклад, в області цивільного права). Що ж виходить у результаті? Система, що пропускає справи і клієнтів як додаток до цих справ, створює «круговорот» клієнтів, що проходять через неї знову і знову. Ця система нічого не змінює – після відбування покарання клієнти залишаються такими ж бідними, наркоманами, душевнохворими, бездомними, але ще більш зневіреними.

Недостатньо тільки знати про оточення клієнта — щоб стати дійсним учасником усебічної моделі захисту, суспільні адвокати повинні насправді брати участь у житті співтовариства, до якого належать їхні клієнти. Наприклад, в офісі Dade County Public Defender Office реалізується проект проти насильства. Суспільний адвокат округу Albemarle і міста Шарлоттсвил заснував цивільний консультативний комітет, а офіс Тhе Вrоnх Defenders реалізує молодіжний проект для місцевих старшокласників, а також програму по розвитку мистецтв і грамотності для учнів початкових шкіл, розташованих поруч з офісом.

 

Ключові слова: безоплатна правова допомога, Європейський суд з прав людини, Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод, адвокат, захисник, кримінальне судочинство, Челтенхам, Велика Британія, США, Ізраїль, всебічний захист, Захисники Бронкса, солісітор

Категория: Мои статьи | Добавил: АЛЕКСЕЙ (30.08.2011)
Просмотров: 506 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]