Пятница, 29.03.2024, 08:40
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная » Статьи » Мои статьи

19.08.2011

Кононенко В.П. Проблема біпатризму з позиції Міждународного Суду ООН / Л Тімченко, В. Кононенко // Юридичний журнал. – 2011. – 1 (103). – С. 22-25.

 

Громадянство означає стійкий політико-правовий зв'язок фізичної особи з державою, що виражається в наявності взаємних прав і обов'язків.

Стійкість цього зв'язку характеризується, по-перше, тим, що він з'являється у людини, як правило, з народженням і втрачається зі смертю і, по-друге, на нього не впливає просторовий чинник, тобто даний зв'язок зберігається для людини і за межами її держави.

Питання громадянства регулюються перш за все законодавством держав. В Україні найважливішими законодавчими актами в цій сфері є Конституція і Закон «Про громадянство України» 1991 р. з подальшими змінами. А також міжнародними договорами: 6 листопада 1997 р. в Страсбурзі (Франція) була прийнята Європейська конвенція про громадянство, яку Україна підписала 1 липня 2003 р. і ратифікувала із застереженням 20 вересня 2006 р.

Подвійне громадянство (біпатризм) означає наявність у особи громадянства двох і більш держав. У Європейській конвенції про громадянство вказана категорія охоплюється поняттям «множинне громадянство» та означає одночасну належність особи до громадянства двох або більше держав.

Перебування особи в громадянстві двох держав має певні негативні сторони. Перш за все це стосується дипломатичного захисту такої особи і виконання нею військового обов'язку.  

Суд ООН відзначив, що відповідно до державної практики громадянство це правовий зв'язок між особою і державою, що надала громадянство, а також визнання того факту, що вказана особа має більш тісний зв'язок саме з цією державою, ніж з якою-небудь ще.

Міжнародній практиці відомі два типи міжнародних угод з проблеми біпатризма. Перший вид міжнародних договорів направлений на усунення колізій, пов'язаних з подвійним громадянством, перш за все це стосується дипломатичного захисту і служби в армії. До них можна віднести вже згадувану Гаазьку конвенцію 1930 р., Гаазький протокол про військові обов'язки у разі подвійного громадянства 1930 р., Європейську конвенцію про скорочення випадків багатогромадянства і військового обов'язку 1963 р. і двосторонні договори з цього питання. Багато держав Західної Європи уклали такі угоди, що стосуються армійської служби осіб з подвійним громадянством.

Категория: Мои статьи | Добавил: АЛЕКСЕЙ (19.08.2011)
Просмотров: 415 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]